Dlaczego powinieneś użyć PHP

PHP jest pełnowartościowym językiem programowania pozwalający na tworzenie aplikacji WWW z wszystkimi potrzebnymi funkcjami. PHP współpracuje z wieloma systemami baz danych. Pozwala to na bardzo łatwe tworzenie aplikacji WWW korzystających z informacji zapisanych w bazie danych. Możliwy jest również dostęp do usług sieciowych takich jak IMAP, POP3, NNTP i TTP. Pozwala on również na otwieranie gniazd sieciowych i podłączanie się do innych protokołów TCP/IP.

PHP może być użyty we wielu konfiguracjach serwerów. Ponieważ PHP jest rozprowadzany głównie w postaci kodu źródłowego, może być skompilowany na wielu różnych platformach, na przykład na Linuksie, FreeBSD i nawet na Windows. Dostępne są również binarne dystrybucje dla Win32.

PHP może działać jako program CGI lub może być zainstalowany jako moduł Apache lub rozszerzenie ISAPI. Dzięki temu może on działać z praktycznie każdym serwerem WWW, od Apache na Linuksie do IIS na Windows NT. W celu utworzenia najbardziej elastycznego środowiska pracy należy samodzielnie skompilować i zainstalować PHP. Jeżeli wolisz szybko zacząć pracę, możesz zastosować binarną dystrybucję PHP.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz