Elektroniczna wizytówka prowadzonej działalności.

Jakie cechy powinna mieć strona www, aby odróżniać się spośród tysięcy innych i na dłużej przyciągnąć kapryśne zainteresowanie użytkowników internetu?

Solidnie opracowana strona internetowa to w dzisiejszych czasach jeden z głównych elementów identyfikacji wizualnej działalności. Stanowi zarazem elektroniczną wizytówkę prowadzonej działalności, jak i narzędzie do pozyskiwania potencjalnych partnerów. Przeciętny internauta każdego dnia obserwuje co najmniej kilkadziesiąt stron internetowych, niezależnych witryn i portali.

Z punktu widzenia użytkownika strony bardzo ważna jest interesująca, oryginalna szata graficzna, która nasyci jego wymagający gust ukształtowany przez najnowsze trendy w kreowaniu stron, z jakimi miał okazję zetknąć się podczas surfowania po sieci. Nadążanie za rozwojem technologii to duże wyzwanie dla grafików i webmasterów współpracujących z agencjami reklamowymi. Liczy się modny design, przyjazna dla oczu użytkownika nawigacja, rozmieszczenie elementów uwzględniające preferencje internautów związane z kolejnością zapoznawania się z treściami oraz grafika, która z jednej strony będzie stanowić urozmaicenie treści zawartych na stronie, ale równocześnie nie zdominuje tego, co stanowi sedno interesującej witryny, a mianowicie zawartości w postaci ciekawych postów, szczegółów oferty oraz opisów produktów. Istotna jest przejrzysta struktura strony, ułatwiająca użytkownikowi poruszanie się po niej. Biegli nazywają tę cechę intuicyjną nawigacją. Klient musi mieć przekonanie, w której zakładce znajdzie dane na temat działalności, gdzie szukać galerię zdjęć, a w którym miejscu może zapoznać się z ofertą i cennikiem. Współczesna witryna otwiera się szybko i jest maksymalnie przyjazna. Oznacza to, że musi być wykonana z użyciem najnowszych technologii nie obciążających zbytnio możliwości przeglądarki i nie zakłócających czytelności strony.

Nieco inaczej kwestia atrakcyjności strony przedstawia się z punktu widzenia zleceniodawcy, czyli firmy lub prywatnej osoby, która powierza wykonanie np. portalu internetowego specjalistom z agencji interaktywnej. Zadania, jakie ma do spełnienia firmowa strona internetowa, związane są przede wszystkim z reklamą marki, promocją działalności firmy oraz bezpośrednią obsługą internetowego biznesu. Strona powinna być zbudowana w sposób ułatwiający identyfikację firmy, więc chociaż można skorzystać z wielu gotowych szablonów dostępnych w sieci, to zdecydowanie korzystniejsze jest postawienie na oryginalność i zamówienie indywidualnie przygotowanego, niespotykanego projektu. Pozwoli to na dopasowanie rozwiązań graficznych i wyposażenie strony w funkcjonalności idealnie odpowiadające specyfice branży, w której specjalizuje się firma. Znaczne wymagania estetyczne wsparte doświadczeniem profesjonalnych grafików komputerowych niejednokrotnie owocuje unikalnymi i zachwycającymi nowoczesnością projektami. Jeśli rozpatrywać stronę w kategoriach programowania, to jest ona elektronicznym dokumentem napisanym w języku HTML, który potrafią odczytać przeglądarki i wyszukiwarki internetowe. Plusem dobrze napisanej strony jest kod przyjazny dla wyszukiwarek, co znacznie przyspieszy indeksację strony w wynikach wyszukiwania, a więc ułatwi dotarcie do potencjalnych czytelników i klientów. O zagwarantowanie sukcesu strony w wynikach wyszukiwania często dba agencja reklamowa, która stronę opracowuje. Dobra witryna jest zazwyczaj wyposażona w gruntowny licznik odwiedzin, pozwalający właścicielowi na bieżąco śledzić liczbę gości, którzy zajrzeli na stronę.

Kompleksowy charakter usług związanych z tworzeniem i późniejszą obsługą witryny stanowi dla klienta ogromny atut. Jeśli ponadto strona otrzyma efektywny hosting i atrakcyjną domenę, wraz z możliwością założenia kont poczty elektronicznej w domenie, to cel zostanie osiągnięty. Niezwykle ważną kwestią jest również cena wykonania projektu. Nie zawsze to, co najtańsze, jest najlepsze, więc warto szukać propozycji, w których relacja ceny do oczekiwanej jakości jest najskuteczniejsza.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. strony www łódź napisał(a):

    Strona powinna być prosta i schludna. Aplikacje rządzą teraz światem, i wszystko zmierza w tym kierunku. Strony będą minimalistyczne i intuicyjne jak aplikacje.

Dodaj komentarz