Meble do biura na specjalne zamówienie

Pamiętasz rewolucję o tytule „Biuro na planie otwartym”? Miała ona miejsce w latach 80 XX wieku. Większe firmy przyjęły wtedy otwartą aranżację wnętrz.

Zrezygnowana z osobnych gabinetów, na rzecz jednej wielkiej przestrzeni, podzielonej na małe, jednoosobowe stanowiska pracy – tzw. boksy. Wydawało się, że ten model aranżacji przestrzeni biurowej poprawi wydajność pracowników. Tak się nie stało. Dziś już prawie nikt nie myśli, aby w ten sposób urządzać firmę. Zamiast tego do łaska wracają indywidualne gabinety, oraz maksymalnie kilkuosobowe pracownie. Do takich pomieszczeń bardzo często zamawiane są meble biurowe na specjalne zamówienie.

Tego rodzaju meble biurowe, swoim indywidualizmem mają podkreślić kreatywność zespołu lub jednostki, która pracuje w pomieszczeniu. Indywidualne meble biurowe mogą się okazać dobrą inwestycją, o ile zostaną dobrze przemyślane. Nie wolno ulegać emocjom. Zamiast tego trzeba dokonać chłodnej analizy. Zwróć uwagę na takie aspekty, jak kolor mebli, ostre lub zaokrąglone krawędzie, oraz ich ergonomiczność. To wszystko ma wpływ na wydajność pracowników.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz