Peelingi medyczne

Jak działa Yellow Peel?Zima to najlepsza pora roku na wykonywanie peelingów chemicznych, które m.in. rozjaśniają skórę. Jeśli po lecie pozostały nam pamiątki w postaci przebarwień, piegów lub plam i chcemy się ich pozbyć, to powinniśmy zrobić to teraz lub wczesną wiosną. Eksperci bowiem zalecają przeprowadzanie takich zabiegów tylko wtedy, gdy nie ma silnego słońca.

Do usuwania piegów, głębokich plam, jak i drobnych zmarszczek czy zmian potrądzikowych można zastosować coraz popularniejsze peelingi chemiczne. Za ich pomocą można usuwać warstwy naskórka na różnych poziomach, uzyskując pożądane efekty.

Taki zabieg zawsze musi przeprowadzać lekarz dermatolog lub kosmetolog przeszkolony w wykonywaniu peelingów medycznych . Nakłada on na przygotowaną skórę odpowiedni kwas, który powoduje złuszczenie naskórka na rożnej głębokości w zależności od użytej substancji, jej stężenia i czasu aplikacji. Najczęściej jeszcze przez kilka dni po zabiegu naskórek złuszcza się – mówi Ewa Marzec, dermatolog z Centrum Medycznego LIM w Krakowie.

Jest kilka rodzajów peelingów chemicznych np.:

– Cosmelan,
Yellow peel,
– Peeling kwasem glikolwym,
– Peeling kwasem TCA,
– Kwasem migdałowym,
– Peeling kwasem pirogronowym,
– Alfa&Beta Complex Gel,

Ich działanie z jednej strony jest podobne, bo wszystkie złuszczają naskórek. Różnią się jednak – głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Wpływają również pobudzająco na skórę właściwą, indukując syntezę kolagenu i elastyny. Lekarz – dopasowuje odpowiedni peeling w zależności od potrzeb pacjenta.

Peeling medyczny polega na aplikacji substancji chemicznej, która umożliwia usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka. Co dzięki temu można uzyskać? Przede wszystkim znikają przebarwienia pozapalnych, drobne zmarszczki, rozszerzone pory. Peeling reguluje wygląd zarówno skóry przetłuszczającej się (zmniejsza łojotok ) jak i suchej, zdecydowanie poprawia także kondycję skóry dotkniętej trądzikiem. W efekcie po zabiegu skóra jest gładsza, ma jednolity koloryt, jest bardziej napięta i wygląda młodziej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz