Stworzenie w systemie Joomla! szablonu dla telefonów komórkowych

Coraz więcej osób przegląda strony WWW za pośrednictwem telefonów komórkowych. Widząc ogromną popularność urządzeń PDA, takich jak np. iPhone, można spokojnie założyć, że mobilny dostęp do internetu będzie coraz powszechniejszy. Dzięki przygotowaniu strony pod kątem wygodnego przeglądania na takich urządzeniach możesz powiększyć grono osób odwiedzających stronę, a w przypadku witryny komercyjnej – zwiększyć zyski.

Stworzenie w systemie Joomla! szablonu dla telefonów komórkowych, dopasowanego do ekranu o małych rozmiarach, jest wyjątkowo proste, ponieważ na wygląd strony w głównej mierze wpływa arkusz stylów.

Mobilne przeglądarki:
– Pocket Internet Explorer – Główna przeglądarka wszystkich PDA z systemem Windows (nazywana często także Pocket PC).
– Opera – Prawdopodobnie najpopularniejsza mobilna przeglądarka instalowana przez użytkowników.
– NetFront – Popularna przeglądarka, szczególnie na nieużywanych już urządzeniach Sony Clic. Na jej podstawie powstała przeglądarka Blazer.
– Blazer – Popularna przeglądarka dostępna w modelach Tungsten i Treo PDA.
– Minimo – Darmowa przeglądarka o otwartym kodzie źródłowym, oparta na silniku programu Mozilla Firefox.
– Safari – Domyślna przeglądarka urządzenia iPhone.
Poza tym istnieje spora liczba przeglądarek przygotowanych specjalnie na daną platformę (np. OpenWave czy Series 60), a biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój tego rynku, lista mobilnych przeglądarek będzie rosnąć. Dobra wiadomość jest taka, że Twoja strona nie musi być zaprojektowana z myślą o każdej z tych przeglądarek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz