Domowa hodowla psów rasowych

Buldożki francuskieOgólnie można powiedzieć, że są to psy bardzo przyjazne, mało hałaśliwe, pogodne, o wesołym usposobieniu, ale nie nadmiernie rozbiegane i nadpobudliwe. Przyjaźnie nastawione powinny być również w stosunku do zwierząt i innych psów, jednak bywa z tym różnie. Buldożka polecić można w zasadzie każdemu, kto nie wymaga od psa nadmiernej dawki ruchu i wysiłku fizycznego. Szczególnie w gorące upalne dni zapewnić im należy odpowiednią ilość cienia i nie zmuszać do spacerów w słońcu, poza tym buldożki są bardzo mało wymagające jeśli chodzi o pielęgnację sierści czy inne zabiegi. Potrafią przystosować się do bardzo wielu przyzwyczajeń swych właścicieli tak by nie być uciążliwym. Zawsze są wesołe a do zabawy nie trzeba ich długo zachęcać. Budzą duże zainteresowanie swym niecodziennym wyglądem.

Buldożki francuskie pochodzą z krzyżówek wielu ras dokonywanych w poprzednim stuleciu. Podbiły one serca artystów i ludzi z wyższych sfer w Paryżu. Swym wyglądem przypominać mają miniaturowego psa bojowego. Sylwetka zwarta, krótka i muskularna, uszy stojące nietoperzowate, ogon naturalnie krótki, nisko osadzony, grubszy u nasady i lekko zawinięty w bok, nieodstający. Głowa duża, szeroka z krótkim pyskiem i płaskim nosem, oczy nisko osadzone, nieco wypukłe, ciemne o żywym wyrazie. Właśnie wielkość i kształt głowy oraz uszy mają bardzo duży wpływ na wygląd buldożka.

Linia grzbietu zaokrąglona ze ściętym zadem. Szyja również powinna być lekko zakrzywiona. Grzbiet szeroki i muskularny. Niezbyt mocno podkasany brzuch.

Łopatki i ramiona krótkie, grube i muskularne. Łapy małe okrągłe z dobrze zwartymi palcami. Pożądane są czarne lub ciemne paznokcie. Kończyny tylne zaś powinny być nieco dłuższe od przednich. W chodzie buldożek powinien być elegancki, swobodny i żywy, co również działa na korzyść.

Sierść musi być krótka, gęsta i błyszcząca. Waga zaś według wzorca wahać się może między 8 a 14kg.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz