Google Scholar

Co to jest Google Scholar?
Usługa Google Scholar upraszcza wyszukiwanie tekstów naukowych. W jednym miejscu można wyszukiwać materiały z wielu dziedzin i źródeł: artykuły recenzowane, prace naukowe, książki, streszczenia i artykuły pochodzące z wydawnictw naukowych, towarzystw naukowych, repozytoriów materiałów zgłoszonych do publikacji, uniwersytetów i innych organizacji akademickich. Wyszukiwarka Google Scholar ułatwia znalezienie najbardziej odpowiednich naukowych materiałów źródłowych.

Funkcje wyszukiwarki Google Scholar

  • Przeszukiwanie zróżnicowanych źródeł w jednym wygodnym miejscu
  • Znajdowanie artykułów, streszczeń i opisów bibliograficznych
  • Znajdowanie pełnych artykułów we własnej bibliotece lub w Internecie
  • Wyszukiwanie informacji na temat najważniejszych artykułów dotyczących dowolnej dziedziny nauki

Jak wyznacza się pozycję prac w rankingu?
Wyszukiwarka Google Scholar sortuje prace w sposób taki, jak robią to badacze, nadając wagę całemu tekstowi pracy, autorowi, publikacji zawierającej pracę i częstości cytowania dzieła w innej literaturze naukowej. Najtrafniejsze wyniki są zawsze wyświetlane na pierwszej stronie.

Komentarz Zespołu Google Scholar
Prosimy o przekazywanie nam propozycji, pytań i uwag dotyczących usługi Google Scholar. Zdajemy sobie sprawę, ile zawdzięczamy pracownikom naukowym – dzięki ich dziełom powstała witryna Google. Mamy nadzieję, że usługa Google Scholar będzie dla ludzi nauki tak przydatna, jak to tylko możliwe. Uważamy, że każdy powinien mieć szansę stanąć na barkach gigantów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz