Google Wave

Google WaveDwa lata zajęło Gigantowi ze Stanfordu opracowanie platformy komunikacyjnej, która może zrewolucjonizować dotychczasowy sposób łączności w Internecie.

Pięciu najlepszych programistów z ekipy Google stworzyło Google Wave produkt, który ma na celu zintegrowanie wszystkich najpopularniejszych metod komunikacji, które są dostępne w sieci. Google Wave jest kompatybilna ze wszystkimi dostępnymi na rynku przeglądarkami. Dzięki temu będzie mógł z niej korzystać każdy internauta.

Co wyróżnia Google Wave ?

Przede wszystkim dzięki niej będziemy mogli wysyłać wiadomości do znajomych na wiele sposobów. Synchronicznie, czyli tak jak w popularnych komunikatorach oraz asynchronicznie, czyli jak za pomocą e-maila. Całkiem nową funkcją jest możliwość pracy nad dokumentami, czy projektami w gronie wielu osób. Dodatkowo, każdy z internautów będzie mógł w czasie rzeczywistym edytować to, co napisali inni użytkownicy danej grupy. Każdy krok będzie jednak zapisywany w historii, więc operację będzie można odtworzyć.

Kod Google Wave jest w pełni otwarty, co znaczy, że może być dowolnie zmieniany przez użytkowników. Już teraz w Internecie pojawiło się wiele wtyczek mających nadać nowemu produktowi bardziej personalny wymiar. Pierwsze wersje beta ukażą się już we wrześniu, ale jedno jest pewne. Rewolucja w dziedzinie komunikacji internetowej już nastąpiła.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz