Grafika przeznaczona dla Internetu

Projektując grafikę przeznaczoną dla Internetu, należy położyć nacisk na inne elementy niż w przypadku grafiki przeznaczonej do druku. Film przedstawiający zapisywanie grafiki dla Internetu można obejrzeć na stronie internetowej adobe.

Aby ułatwić podejmowanie decyzji w trakcie tworzenia grafik internetowych, pamiętaj o następujących zasadach:

1. Używanie kolorów z palety internetowej

Kolor stanowi często kluczowy element kompozycji. Trzeba pamiętać jednak, że kolory widoczne na etapie projektowania grafiki nie zawsze będą odpowiadały kolorom wyświetlanym przez przeglądarki internetowe. Aby uniknąć problemów z roztrząsaniem (metodą symulacji kolorów niedostępnych) i innych, projektując grafikę warto przestrzegać dwóch ogólnych zasad. Po pierwsze, zawsze pracuj w trybie RGB. Po drugie, zawsze używaj koloru z palety internetowej.

2. Utrzymanie balansu pomiędzy jakością obrazu i rozmiarem pliku.

Duże znaczenie dla efektywności rozpowszechniania obrazów w Internecie mają małe rozmiary plików graficznych. Gdy pliki są małe, serwery WWW mogą wydajniej przechowywać i transmitować obrazy, a użytkownicy mogą je szybciej pobierać. W oknie dialogowym Zapisz dla Internetu i urządzeń można obejrzeć rozmiar pliku graficznego i szacunkowy czas jego wczytywania.

3. Wybieranie najlepszego formatu dla danej grafiki.

Różne rodzaje grafiki powinny być zapisywane w różnych formatach, dostosowanych do jej przeznaczenia. Aby uzyskać więcej informacji o poszczególnych formatach zobacz Opcje optymalizacji grafiki internetowej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz