Informacje o formatach plików PDF i XPS

Przy użyciu dodatku pliki programów pakietu Microsoft Office można zapisywać w następujących formatach i eksportować je do nich:

  • PDF (Portable Document Format) Format PDF jest elektronicznym formatem pliku o stałym układzie, który zachowuje formatowanie dokumentu i umożliwia udostępnianie pliku. Format PDF zapewnia, że przy wyświetlaniu plików w trybie online i drukowaniu ich format będzie dokładnie taki, jak chce uzyskać użytkownik, oraz że dane w pliku nie zostaną w prosty sposób skopiowane ani zmienione. Format PDF jest także przydatny w przypadku dokumentów, które będą powielane przy użyciu komercyjnych metod drukowania.
  • XML Paper Specification (XPS) Format XPS jest elektronicznym formatem pliku o stałym układzie, który zachowuje formatowanie dokumentu i umożliwia udostępnianie pliku. Format XPS zapewnia, że przy wyświetlaniu plików w trybie online i drukowaniu ich format będzie dokładnie taki, jak chce uzyskać użytkownik, oraz że dane w pliku nie zostaną w prosty sposób skopiowane ani zmienione.

Instalowanie i używanie dodatku Zapisywanie jako plik PDF lub XPS firmy Microsoft

Aby zapisywać lub eksportować pliki w formacie PDF lub XPS, należy najpierw zainstalować dodatek Zapisywanie jako PDF lub XPS dla pakietu Microsoft Office 2007.

  1. Przejdź do strony Dodatek Zapisywanie jako PDF lub XPS firmy Microsoft dla programów pakietu Microsoft Office 2007 i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na tej stronie.
  2. Po zainstalowaniu dodatku Zapisywanie jako plik PDF lub XPS można eksportować pliki do formatu PDF lub XPS. W sekcji Zobacz też znajdują się łącza do dodatkowych informacji o wykonywaniu tych czynności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz