Projektowanie mebli oraz aranżacja wnętrz

Program jest całkowicie polską produkcją, która nie ustępuje w żadnej z płaszczyzn innym produkcjom. Jego przeznaczeniem jest projektowanie mebli oraz aranżacji wnętrz, z akcentem na natychmiastowy podgląd trójwymiarowej sceny. Mocnymi stronami aplikacji jest bardzo intuicyjny interfejs, a co za tym idzie dość łatwy system obsługi oraz przejrzystość w zakresie tworzenia projektu. Dodatkowo umożliwione jest tworzenie własnych obiektów, bibliotek oraz bardziej złożonych modułów, które możemy w późniejszym czasie używać w kolejnych projektach.

Jak na aplikację tego typu, program umożliwia podgląd informacji z zakresu wyceny uzytych komponentów w rozbiciu cząstkowym jak i całościowym wraz z możliwością druku raportu. Dodatkowo możliwe jest opracowanie raportu wymiarowania poszczególnych komponentów jak i całości użytych w projekcie obiektów. Do pracy w zdecydowanej większości operacji używa się jedynie myszy i przy zdecydowaniu pozostania przy tej opcji, możliwe jest dokonanie praktycznie każdej operacji. Jednakże przy wpisywaniu wymiarów czy podobnych operacjach dużo wygodniej jest skorzystać z klawiatury.

Do swojego działania program nie używa żadnych zewnętrznych aplikacji czy rozszerzeń, jedynym determinantem jest posiadanie komputera z zainstalowanym systemem z rodziny Windows.

PRO100 używany jest zarówno w studium projektowania mebli czy wystroju wnętrz, jak i w salonach sprzedaży docelowej, gdzie używany jest jako aplikacja dla prezentacji konkretnych mebli czy pomieszczeń. Dlatego też używany jest zarówno w dużych biurach projektowych, które opracowują plany mebli, zarówno do produkcji liniowej, jak i na zamówienie, a także w salonach sprzedaży małych i dużych.

W salonie sprzedaży bardzo dobrze sprawdza się opcja raportowania wycen, ponieważ w kilku krokach na gotowym projekcie możemy dokonać zmian rozmiarowych i podsumować koszty produktów i półproduktów. Dodatkowo natychmiastowo generowany dynamiczny podgląd pozwala na opracowanie najlepiej dopasowanego do klienta projektu, wraz z wizualizacją końcowego efektu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz